„Dwie wystawy, jedno miejsce. Dialog w każdej przestrzeni życia jest początkiem nowej jakości. Jest momentem, w którym rodzi się twórczość.

Twórczość, która niesie życie. To właśnie wydarzyło się w tym miejscu. Powstał dialog. Dialog ludzi, dialog sztuki i wreszcie dialog pomiędzy liturgią i codziennością, którego doświadczyć można zarówno pomiędzy wystawami, jak i bezpośrednio w obrazach Makieły-Organisty. Odczuwam ogromną potrzebę mówienia o Bogu, o obcowaniu z nim, mówienia o duchowości współczesnego człowieka i miejscu sztuki w tej przestrzeni.(…)”

Wystawy stanowią wyjątkową okazję, do interdyscyplinarnego spotkania przy sztuce i o sztuce. Na spotkanie zaproszeni są zarówno studenci historii sztuki, studenci ASP, klerycy Zgromadzenia Misjonarzy, pracownicy Muzeum Archidiecezjalnego, jak również każdy zainteresowany tematem Sztuki wobec duchowości.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Historyczno-Misyjnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie i poprowadzone zostanie przez Adrianę Kołodziej współkuratorkę wystawy Misterium Codzienności, jak również pracownika Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie.

Tags

Comments are closed

Kontakt

Godziny otwarcia:
Poniedziałki, wtorki, środy: 14.00 – 17.00
Niedziele: 15.00 – 17.00
W czwartki, piątki, soboty – nieczynne
Muzeum zamknięte jest w czasie świąt kościelnych i państwowych oraz wakacji.
Nasz adres:
ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków
tel. (0-12) 422-88-77 lub 422-82-85 w. 239
muzeum@misjonarze.pl
tel. kom. 604524899

LikeBox
Odsłony
  • 35509Odsłon razem:
  • 9Odsłon dzisiaj:
  • 12Odsłon wczoraj:
  • 219Odsłon w zeszłym tygodniu:
  • 457Odsłon miesięcznie:

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies