Cracovia Sacra 2021 – koncert OCTAVA ensemble

15.08.2021 (niedziela) o godz. 20.00 w kościele p.w. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Krakowie będzie miał miejsce koncert w wykonaniu zespołu OCTAVA ensembble

Tytuł koncertu: MIRIAM…
Maria z Nazaretu z hebrajskiego Miriam. Obok imienia własnego, nadaje się Jej także inne tytuły, związane z rozumieniem i umiejscowieniem jej postaci w wierze Kościoła katolickiego.
W tradycji i historii muzyki już̇ od najdawniejszych lat, najwspanialsi kompozytorzy dedykowali swoje utwory Matce Kościoła. Program koncertu ukazuje te najpiękniejsze, napisane specjalnie na tą okazję.
By zachwycać́, umacniać́ i wysławiać…

W programie koncertu znajdą się utwory m.in. : Mikołaja Zieleńskiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Bartłomieja Pękiela i in.

Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje się w trend historycznego wykonawstwa muzyki dawnej nagrywając płyty z utworami z przełomu renesansu i baroku (Missa Pulcherrima Pękiela – nominacja do nagrody FRYDERYK 2010, Missa Octava Hasslera – wyróżniona pochwalną recenzją w brytyjskim miesięczniku “Gramophone” – najbardziej liczącym się magazynie o muzyce klasycznej na świecie), a także tworząc wyjątkowy projekt AD RADICES – po raz pierwszy w Polsce przywracając regularne wykonywanie kompozycji polifonicznych we właściwym dla nich kontekście przedsoborowej liturgii.

Wykonawcy:
OCTAVA ensemble
Magdalena Pikuła, Alicja Ciesielczuk – soprany
Małgorzata Langer-Król, Joanna Święszek – alty
Zygmunt Magiera, Bartłomiej Chorąży – tenory
Wojciech Góra, Marcin Wróbel – basy
Zygmunt Magiera – kierownictwo artystyczne

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

About the Author

You may also like these

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »