Wystawa “Realizacja powołania w Rodzinie Wincentyńskiej”

2017 roku przypada 400. rocznica narodzin charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Dokładnie 25 stycznia 1617 r., w święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, Wincenty wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej i to wydarzenie stanęło u podstaw wszystkich dzieł, jakie zrodziły się z duchowości Założyciela księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia. Jako duchowi synowie św. Wincentego a Paulo pragniemy, aby nadchodzący rok był szczególnym czasem dziękczynienia za osobę i dzieło naszego założyciela, jak również za 400 lat działalności księży misjonarzy w służbie ubogim.

Miłosierdzie – misja. Działalność charytatywna Rodziny Wincentyńskiej

W Roku Jubileuszowym Rodziny Wincentyńskiej z okazji 350. rocznicy narodzin dla nieba św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac zaprezentowano dzieła charytatywne prowadzone przez członków Rodziny Wincentyńskiej, głównie Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Ekspozycja miała na celu ukazanie oddziaływania wspólnot wincentyńskich na rzecz ludzi potrzebujących nie tylko w historii oraz także w świecie współczesnym.

Źródła duchowości wincentyńskiej

Wybrane pozycje przedstawiają źródła duchowości wincentyńskiej, a wśród nich listy św. Wincentego a Paulo – założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – z lat 1652-1660 oraz liczne wydawnictwa międzynarodowe o tematyce wincentyńskiej. Ekspozycja ma również na celu ukazanie oddziaływania myśli wincentyńskiej w historii oraz w świecie współczesnym. Okazją do tego jest rozpoczęty 27 września 2009 r. Jubileuszowy Rok Wincentyński z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »