Cracovia Sacra 2022 – Koncert OCTAVA Ensemble

15.08.2022 (poniedziałek) o godz. 20.00 w kościele p.w. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Krakowie będzie miał miejsce koncert w wykonaniu zespołu OCTAVA ensembble

Tytuł koncertu: „O crux ave”

Krzyż jest jednym z najstarszych symboli ludzkości. Symbolizuje między innymi oś świata i jego cztery strony, połączenie przeciwieństw, życie i nieśmiertelność, most do nieba, narzędzie męki.

O crux ave!
Bądź pozdrowiony Krzyżu Święty, nasza jedyna nadziejo!.

W programie koncertu znajdą się utwory m.in. : Mikołaja Zieleńskiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Tomás Luis de Victoria, Giovanni Pierluigi da Palestrina i in.

Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje się w trend historycznego wykonawstwa muzyki dawnej nagrywając płyty z utworami z przełomu renesansu i baroku (Missa Pulcherrima Pękiela – nominacja do nagrody FRYDERYK 2010, Missa Octava Hasslera – wyróżniona pochwalną recenzją w brytyjskim miesięczniku “Gramophone” – najbardziej liczącym się magazynie o muzyce klasycznej na świecie), a także tworząc wyjątkowy projekt AD RADICES – po raz pierwszy w Polsce przywracając regularne wykonywanie kompozycji polifonicznych we właściwym dla nich kontekście przedsoborowej liturgii.

Wykonawcy:

OCTAVA ensemble

Emilia Pływacz Magdalena Pikuła – soprany
Małgorzata Langer-Król, Joanna Święszek – alty
Zygmunt Magiera, Błażej Wiliński – tenory
Marcin Wróbel, Mariusz Zarzycki – basy

Artur Dziurman – recytacje

Zygmunt Magiera – kierownictwo artystyczne

About the Author

You may also like these

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »