O Muzeum

Historia Muzeum

Pierwsze eksponaty do przyszłego muzeum zaczęto gromadzić pod koniec lat dwudziestych XX wieku, kiedy księża z polskiej prowincji Zgromadzenia Misji udali się na misje do Chin. W latach 1929-1948 wzięło w niej udział ok. 40 członków. zgromadzenia. Pracowali oni w dwóch wielkich prowincjach: Shuntefhu i Wenchow. Praktycznie od początku misjonarze przekazywali do Polski różne eksponaty, aby w ten sposób przybliżyć kulturę i religię tego pięknego kraju. Z licznych eksponatów w latach 30-tych udało się stworzyć muzeum misyjne i tak funkcjonowało ono do wybuchu II wojny światowej.

Ks. Dyrektor

Dyrektor Muzeum

Po II wojnie światowej muzeum ze względu na brak odpowiedniego miejsca było zamknięte. Na nowo swoje podwoje otwarło dopiero w roku 1995 po przeprowadzeniu biblioteki do nowego miejsca. Umieszczono w nim nie tylko eksponaty misyjne, ale również zabytki z naszego misjonarskiego domu.

Co warto zobaczyć

Jeśli pragniecie poznać historię Zgromadzenia Księży Misjonarzy i pogłębić swoją wiedzę o misjach to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Muzeum Historyczno-Misyjne w Krakowie na Stradomiu...

Wystawy czasowe

Wystawa czasowa urządzana jest na czas określony na terenie Muzeum.

Wystawy stałe

Wśród historycznych obiektów w dziale malarstwa godne obejrzenia są trzy epitafia.

Informacje

o wystawach oraz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej.

Historia Muzeum

Pierwsze eksponaty  zaczęto gromadzić pod koniec lat dwudziestych XX wieku…

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »