Wystawy czasowe

Wystawy czasowe

Wystawa czasowa urządzana na czas określony na terenie Muzeum i udostępniana jednorazowo na czas określony.

Wystawy Archiwalne

Na wystawie zostaną pokazane różne pamiątki

Celem wystawy jest przedstawienie życia i działalności wybitnych Misjonarzy którzy wnieśli wkład w życie naukowe jak i wydawnicze oraz ich wybrane publikacje z bogatego dorobku naukowego. Głównym zadaniem zorganizowanej wystawy jest przybliżenie tematyki artykułów publikowanych w latach 1946 – 2016 na łamach periodyku naukowego „Nasza Przeszłość. Studia z dziejów Kościoła i kultury katolickiej w Polsce”.

Wystawy Biblioteczne

Księgozbiór jest bardzo zróżnicowany pod względem formy i wydania

Na wystawie prezentujemy cenne woluminy ze zbioru starodruków biblioteki stradomskiej. Zbiór liczący ok. 15 tysięcy starodruków zawiera głównie dzieła o charakterze religijnym, w tym szereg unikatowych wydań biblii, ksiąg liturgicznych, mszałów, antyfonarzy, ewangeliarzy. Znajdziemy tam również dzieła z dziedziny medycyny, geografii, botaniki, sztuki, literatury, historii, filozofii. Biblioteka posiada bogatą kolekcję druków ulotnych z XVIII wieku.

Wystawy Inne

Dwie wystawy, jedno miejsce. „Misterium liturgii” to zbiór eksponatów ukazujących historię, tradycję i działalność Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Wystawy Misyjne

Wystawy misyjne mają główny cel przybliżyć szerszej publiczności postaci wybitnych Misjonarzy oraz przybliżenie tajemniczego świata misji poprzez różne pamiątki.

Wystawy Wincentyńskie

Ekspozycja miała na celu ukazanie oddziaływania wspólnot wincentyńskich na rzecz ludzi oraz na wybrane pozycje przedstawiają źródła duchowości wincentyńskiej.

Muzeum Historyczno-Misyjne

Jeśli pragniecie poznać historię Zgromadzenia Księży Misjonarzy i pogłębić swoją wiedzę o misjach to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Muzeum Historyczno-Misyjne w Krakowie na Stradomiu...
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »