Kamień węgielny pod budowę kościoła Księży Misjonarzy p. w. Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Stradomiu położono w 1693 roku. Obecny kościół został wzniesiony w latach 1719-28, w/g projektu Kacpra Bażanki, między innymi z fundacji Michała Szembeka, bpa sufragana krakowskiego i ks. Porębskiego, proboszcza kaplicy Zygmuntowskiej. W roku 1732 był konsekrowany przez bpa Michała Kunickiego, sufragana krakowskiego.
Wystawa ma celu ukazanie zbiorów zgromadzonych na przestrzeni wieków przez misjonarzy posługujących w tej świątyni. Wystawa składa się z trzech części.
W pierwszej części prezentowane są szaty liturgiczne – głównie komplety tzn. ornat rzymski wraz ze stułą, manipularzem, welum i bursą w trzech kolorach: białym, czerwonym i różowym. Wśród nich na uwagę zasługuje jedwabny ornat czerwony z XVI w. pochodzący z Włoch lub z Hiszpanii, z owocem granatu jako głównym motywem. Równie ważnym jest też ornat z adamaszku (1620-1640), ze złotym wzorem floralnym i elementami animalistycznymi, obszyty złotym galonem.
W następnej części umieszczone zostały paramenty liturgiczne. Do ważnych eksponatów z tej grupy zaliczyć możemy następujące: