Medycyna na usługach misji

Głównym celem wystawy jest przybliżenie szerszej publiczności postaci wybitnego lekarza okulisty a jednocześnie kapłana Wacława Szuniewicza CM (1892-1963). Atutem wystawy będzie bez wątpienia jej aspekt edukacyjny – zwiedzający będzie miał okazję zapoznać się z dokumentami i artykułami przybliżającymi pracę wybitnego okulisty a jednocześnie gorliwego duszpasterza.

Misje Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy w Chinach

Tradycja prowadzenia przez Księży Misjonarzy misji zagranicznych wśród pogan sięga czasów św. Wincentego a Paulo. Jeszcze za jego życia pierwsi misjonarze francuscy udali się na Madagaskar. Misjonarzy można też było spotkać w Etiopii.

Na przełomie XVII/XVIII w. włączyli się w ewangelizowanie dalekich i tajemniczych Chin. Pierwszym duchowym synem św. Wincentego, który dotarł do Chin w 1697 r. był ks. Ludwik Appiani. Później misja ta kontynuowana była głównie przez misjonarzy francuskich. 

Tajemniczy świat misji

Głównym zadaniem wystawy jest przybliżenie tajemniczego świata misji poprzez różne pamiątki przywiezione przez misjonarzy.

W pierwszej części można obejrzeć przedmioty związane z posługą duszpasterską pełnioną przez misjonarzy m.in. ornat, mszały czy też paramenty liturgiczne. W tej części możemy spotkać przedmioty kultowe używane przez Afrykańczyków przed przyjęciem chrześcijaństwa m. in. różnego rodzaju maski.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »