Jeśli pragniecie poznać historię Zgromadzenia Księży Misjonarzy i pogłębić swoją wiedzę o misjach serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Muzeum Historyczno-Misyjnego w Krakowie na Stradomiu.
Wybrane pozycje przedstawiają źródła duchowości wincentyńskiej, a wśród nich listy św. Wincentego a Paulo – założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – z lat 1652-1660 oraz liczne wydawnictwa międzynarodowe o tematyce wincentyńskiej. Ekspozycja ma również na celu ukazanie oddziaływania myśli wincentyńskiej w historii oraz w świecie współczesnym. Okazją do tego jest rozpoczęty 27 września 2009 r. Jubileuszowy Rok Wincentyński z okazji 350. rocznicy śmierci św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac.
Główne wspólnoty Rodziny Wincentyńskiej:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłosierdzia (AIC)
Zgromadzenie Misji (CM)
Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia (FdlC)
Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo (SSVP)
Wincentyńska Młodzież Maryjna (JMV)
Stowarzyszenie Cudownego Medalika (AMM)
Świeccy Misjonarze Wincentyńscy (MISEVI)
Zakonnicy św. Wincentego (RSV)
W Roku Jubileuszowym Rodziny Wincentyńskiej warto przyjrzeć się z bliska źródłom duchowości wspólnot, które twórczo wykorzystały dziedzictwo pozostawione przez św. Wincentego a Paulo i św. Ludwikę de Marillac. W dziedzictwie tym uczestniczą przede wszystkim misjonarze i szarytki, ale również wiele innych zgromadzeń oraz stowarzyszeń o charakterze świeckim tworzących w sumie ponad 200 wspólnot na całym świecie.
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.