Znaki własnościowe

Tym razem Biblioteka Księży Misjonarzy prezentuje najcenniejsze i najciekawsze znaki własnościowe odkryte na drukach od XV do XIX w. Niewątpliwie największą atrakcją będą dwie, zidentyfikowane kilka lat temu książki, wchodzące niegdyś w skład najsłynniejszej polskiej biblioteki królewskiej – szesnastowiecznej książnicy Zygmunta Augusta. Oprócz nich obejrzeć będzie można część kolekcji superekslibrisów szlacheckich i biskupich, właścicieli takich jak Jan Podoski, Mikołaj Ignacy Wyżycki czy Przecław Mojecki.

Część wystawy poświęcona będzie historii biblioteki misjonarskiej i znakom własnościowym związanym z tym zgromadzeniem. Na ich podstawie śledzić można specyfikę biblioteki, zlepionej z mniej lub bardziej przypadkowych darów i zakupów.

Biblioteka Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Katedra Edytorstwa i Nauk Pomocniczych Wydział Polonistyki UJ oraz Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII zapraszają na wystawę „Znaki własnościowe w Bibliotece Zgromadzenia Księży Misjonarzy” zorganizowaną w Muzeum Historyczno-Misyjnym Zgromadzenia Księży w Krakowie. Wernisaż odbędzie w dniu 18 października 2014 r. o godz. 15.00.

Wystawa dla zwiedzających będzie dostępna od 19 października do 14 grudnia 2014 roku w następujących godzinach: w poniedziałki, wtorki i środy od 14.00 do 17.00. Natomiast w niedziele od 15.00 do 17.00.

Patronat medialny:

misjonarze plakat 3_poziom