Cracovia Sacra 2022

Noc Cracovia Sacra organizowana jest w Krakowie od 2008 roku. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w całej Europie. Kolejna, 15. jubileuszowa odsłona Nocy Cracovia Sacra, wchodzącej w skład projektu pn. Krakowskie Noce, odbędzie się tradycyjnie 14 i 15 sierpnia br. z motywem przewodnim „Wokół krzyża”.

W tym roku zapraszamy do obejrzenia wystaw:
Druki dedykowane tematyce krzyża w zbiorach Biblioteki Zgromadzenia Księży Misjonarzy na Stradomiu w muzeum Historyczno-Misyjnym Księży Misjonarzy,
Wokół krzyża – gotyckie krucyfiksy w kościołach Krakowa w krużgankach Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy
oraz odwiedzin ogrodu misjonarskiego.

Zwiedzanie będzie się odbywało w grupach do 25 osób wg następującego programu.
14.08.2022 (niedziela) – godz. 9.00, 10.30, 13.00, 14.30

15.08.2022 (poniedziałek) – godz. 9.00, 10.30, 13.00

Wejście przez furtę seminaryjną, obowiązuje wejściówka. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 8 sierpnia w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11 oraz na furcie przy ul. Stradomskiej 4.