Spotkanie przy wystawach

 

„Dwie wystawy, jedno miejsce. Dialog w każdej przestrzeni życia jest początkiem nowej jakości. Jest momentem, w którym rodzi się twórczość.

Twórczość, która niesie życie. To właśnie wydarzyło się w tym miejscu. Powstał dialog. Dialog ludzi, dialog sztuki i wreszcie dialog pomiędzy liturgią i codziennością, którego doświadczyć można zarówno pomiędzy wystawami, jak i bezpośrednio w obrazach Makieły-Organisty. Odczuwam ogromną potrzebę mówienia o Bogu, o obcowaniu z nim, mówienia o duchowości współczesnego człowieka i miejscu sztuki w tej przestrzeni.(…)”

Wystawy stanowią wyjątkową okazję, do interdyscyplinarnego spotkania przy sztuce i o sztuce. Na spotkanie zaproszeni są zarówno studenci historii sztuki, studenci ASP, klerycy Zgromadzenia Misjonarzy, pracownicy Muzeum Archidiecezjalnego, jak również każdy zainteresowany tematem Sztuki wobec duchowości.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Historyczno-Misyjnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie i poprowadzone zostanie przez Adrianę Kołodziej współkuratorkę wystawy Misterium Codzienności, jak również pracownika Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie.

About the Author

You may also like these

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies.
Translate »